Ekzém a zvracení

chlapec 9 let


Chlapec trpí od narození na obloukové zvracení. To se objevuje několikrát denně, a to nejen ve vazbě na jídlo. I přesto že matka omezila kojení a podávala pouze hypoalergenní mléko, na četnost zvracení to nemělo vliv. Chlapec podstoupil několik lékařských vyšetření, aniž by byla zjištěna příčina.
Od narození trpí i na ekzém. Ten se nejprve objevil na obličeji blízko uší a poté se rozšířil na obě ruce. Nyní jej má jen lehce v loketních jamkách. Občas se škrábe do krve, neboť ekzém velmi svědí. Pokud je mu do vany přidána směs pro atopiky, tak mu koupel nevadí, ale po samotné vodě má velké zhoršení.

Z potravin nemá moc rád mléko. Je horkokrevný. V teplé místnosti ho bolí hlava. Často si umývá ruce, neboť nesnáší, pokud má na nich špínu. Je velký perfekcionista. Pokud se mu něco nepovede, tak je na sebe naštvaný. Často zmiňuje, že mu chybí táta, který je velmi pracovně vytížený.


Chlapci byl podán homeopatický lék Natrium Carbonicum C30 v jednorázové dávce.
Pár dní po léku zvracení po letech zcela ustalo, ale postupně se začal zhoršovat ekzém, což je z pohledu homeopatie velmi dobrá reakce, neboť potíže se přesouvají z hlubších vrstev (tady to bylo zažívání) k těm povrchovějším (kůže).


Symptomy léku Sulphur byly patrné již při první konzultaci, zejména velké zhoršení ekzému vodou.
Tento lék byl podáván opakovaně v potenci C9 několik dní. V průběhu dalších 9 měsíců byl lék postupně podáván ve vyšších potencích, až po potenci 1M zcela zmizel.


Po 3 letech, během kterých byl chlapec bez obtíží, se opět začal objevovat svědivý ekzém. Nyní si ale maminka všimla výraznějšího zápachu kůže, který přetrvával i po vykoupání. Poslední týdny navíc u chlapce výrazně vzrostla chuť k jídlu.

Po zohlednění těchto nových symptomů jsem chlapci doporučila lék Psorinum C30 v jednorázové dávce. Během 1,5 měsíce byl chlapec bez potíží.