Homeopatie


Homeopatie je účinnou léčebnou metodou v případě fyzických, emočních i mentálních potíží.

Je bez vedlejších účinků, proto je vhodná v případech, kdy se nedoporučuje užívání alopatických léků či v situacích, kdy klasická medicína již vyčerpala všechny své možnosti. Nejčastěji se k ní ale obrací ti, kteří si chtějí od svých potíží pomoci přírodní cestou.

Homeopatii, jako účinnou a šetrnou metodu, mohou užívat těhotné a kojící ženy, novorozenci i batolata.


Jaké jsou výhody homeopatie?

  • nemá žádné vedlejší účinky
  • není toxická a nevede k závislosti
  • jedná se o holistický systém léčby, který je zaměřen na příčinu nemoci nikoliv na potlačování příznaků
  • neovlivňuje účinnost ostatních léků
  • homeopatická léčba je vhodná pro všechny věkové kategorie
  • stimuluje obranný mechanismus těla a jeho léčebné schopnostiMohu homeopatika kombinovat s jinými léky?

Homeopatické léky lze užívat i souběžně s klasickou léčbou (autoimunitní onemocnění, chronická onemocnění), přičemž homeopat by nikdy neměl zasahovat do léčby, kterou stanovil ošetřující lékař. V tomto případě se zvolí pouze jiné dávkování homeopatického léku, který se pak užívá spolu s alopatickými léky. Poté, co dojde ke zlepšení zdravotního stavu, je vhodné konzultovat aktuální stav s lékařem a ten rozhodne, zda je možné množství podávaných léků snížit popř. vysadit.

Co se nedoporučuje kombinovat s homeopatickou léčbou jsou jiné celostní léčebné systémy jako např. akupunktura, TČM, ayurvéda. V zásadě jde o to, že se tyto metody mohou vzájemně ovlivňovat a je pak složitější vyhodnotit účinnost každé z nich.

V průběhu homeopatické léčby se doporučuje zcela vysadit kofein (káva, cola, maté, energetické nápoje,…), a to z důvodu jeho antidotujících účinků. U konkrétních homeopatických léků je vhodné se vyhnout i užívání máty, mentolu a kafrových mastí.Jak podávat homeopatický lék?

Zda bude dávkování léku jednorázové nebo opakované Vám doporučí homeopat. Lék se podává s časovým odstupem 20min. před jídlem nebo 20min. po jídle. Tento odstup platí i v případě čištění zubů. Je také vhodné homeopatický lék nepodávat současně s jinými léky.

Nejrozšířenější formou jsou homeopatika v podobě globulí (kuliček), která se nechají volně rozpustit na jazyku. Nezapíjí se.

U malých dětí se doporučuje kuličky rozdrtit a podat na plastové lžičce nebo z nich udělat roztok a podávat např. pomocí stříkačky.