Gynekologický výtok, hemeroidy, cysta

žena 47 let


Hlavním problémem, kvůli kterému mě žena koncem roku 2017 kontaktovala, byl gynekologický výtok, který i přes alopatickou léčbu přetrvává několik let. Dále ji trápí hemeroidy, které jsou velmi bolestivé, zejména při chůzi.

Před 8 měsíci si našla malou bulku v pravém prsu, která byla operativně odstraněna. V době první konzultace žena podstupovala ozařování a poté i hormonální léčbu. Ještě před ozařováním se jí objevil na kůži mezi prsy hnědý flíček, který se stále zvětšoval.

Před lety ji bylo diagnostikováno chronické revmatické onemocnění Bechtěrevova choroba. Trpí na záněty očí se žlutým výtokem po probuzení.

Co se týče psychiky, je plačtivá a mívá výkyvy nálad. Potřebuje větrat, ale je velmi citlivá na prochlazení od nohou. Spí na břiše a ráno bývá zpocená, nejvíc na zátylku. Nemá moc žízeň, velmi ráda jí sladké, zmrzlinu a jablka.

Po podání léku Pulsatilla C30 v jednorázové rozdělené dávce se do rána objevila silná bolest zad. Ta druhý den odezněla, ale objevila se silná emoční přecitlivělost a bezdůvodná plačtivost. Současně přestalo noční pocení.
Třetí den se objevil symptom, na který žena trpěla již dříve, a to bolest ucha. Bolest však další den sama ustoupila.
Pátý den po podání léku cítila několik hodin bolest v levém prsu. Tu cítila i předtím, než jí byla diagnostikována rakovina.

Po pár dnech začal pomalu ustupovat gynekologický výtok, po několik týdnech zcela zmizely hemeroidy a zmizel i hnědý flíček na kůži.

Poté byla žena 1,5 roku bez homeopatické léčby.


V roce 2019 se na mě opět obrátila, neboť ji na gynekologii diagnostikovali nevstřebatelnou ovariální cystu s tím, že bude potřeba co nejdříve provést lékařský zákrok. V té době začala mít i problémy se spaním (budila se pravidelně mezi 3-4hod) a začala trpět na výrazné otoky kolem očí. Je stále na hormonální léčbě.

Byl podán lék Kalium Carbonicum C30 v jednorázové rozdělené dávce. Při gynekologickém vyšetření, které proběhlo 1 měsíc po podání léku, byl sám gynekolog překvapen, že cysta zcela zmizela.