Problémy s chováním

Chlapec 6 let


Na první pohled velmi milý chlapec, kterého ale maminka popisuje jako negativního, labilního, nevyrovnaného a urážlivého. Když se mu něco nepovede, tak hned je na sebe naštvaný. Vnímá to jako katastrofu a nechce situaci dál rozebírat.

Je velmi žárlivý na svého bratra. Pokud ho někdo vyprovokuje, reaguje agresivně a s nepřiměřenou silou. Poté toho ale lituje.

Mluví velmi sprostě, rád se předvádí, dělá různé grimasy a šokuje ostatní svým perverzním chováním. Je velmi upovídaný a občas se začne z ničeho nic hlasitě smát. Pořád dokola opakuje vymyšlenou písničku nebo abecedu.

V noci chce spát s rodiči a během spánku skřípe zubama. Při koupání mu vadí, když mu teče voda na hlavu. Z jídla má velkou chuť na sladké a silnou averzi k rajčatům.

Co mi připadalo velmi zvláštní bylo, že chlapec po celou dobu konzultace byl velmi milý a působil spíš stydlivě. Někdy mi nechtěl sám odpovědět, takže jsme komunikovali přes matku, které šeptal odpověď. Je těžko šlo uvěřit, že maminka celou dobu mluví o chlapci, který přede mnou seděl :-).


Symptomy, které chlapec má, velmi dobře odpovídají léku Hyosciamus. Tento lék je často indikován u dětí, u kterých je spouštěčem potíží žárlivost na sourozence. Pro tento lék je typická i výrazná sexualita a touha šokovat okolí.

Po podání léku Hyosciamus C30 v jednorázové dávce se na několik dní zhoršilo chování. Pak ale došlo k jeho výraznému zlepšení. Chlapec začal v noci spát sám. Přestala mu vadit tekoucí voda na hlavu a dokonce se začal ve vaně i potápět.


Po necelých dvou měsících se ovšem začalo chlapcovo chování opět pozvolna zhoršovat. V tento moment byl podán stejný ale ve vyšší potenci C200. Po jedné dávce se chlapcův stav opět zlepšil a nebylo potřeba již lék opakovat.