Problémy s chováním

Chlapec 6 let


Na první pohled velmi milý chlapec, kterého ale maminka popisuje jako negativního, labilního, nevyrovnaného a urážlivého. Když se mu něco nepovede, takje hned na sebe naštvaný. Vnímá to jako katastrofu a nechce situaci dál rozebírat.

Je velmi žárlivý na svého bratra. Pokud ho někdo vyprovokuje, reaguje agresivně a s nepřiměřenou silou. Poté toho ale lituje.

Mluví velmi sprostě, rád se předvádí, dělá různé grimasy a šokuje ostatní svým perverzním chováním. Je velmi upovídaný a občas se začne z ničeho nic hlasitě smát. Pořád dokola opakuje vymyšlenou písničku nebo abecedu.

V noci chce spát s rodiči a během spánku skřípe zubama. Při koupání mu vadí, když mu teče voda na hlavu. Z jídla má velkou chuť na sladké a silnou averzi k rajčatům.

Co mi u tohoto chlapce připadalo velmi zvláštní bylo, že po celou dobu konzultace působil velmi mile až stydlivě. Občas mu dělalo problém odpovědět, takže jsme komunikovali přes matku, které šeptal odpovědi. Jen těžko šlo uvěřit, že maminka celou dobu mluví o chlapci, který přede mnou sedí :-).


Symptomy, které chlapec má, velmi dobře odpovídají léku Hyosciamus. Tento lék je často indikován u dětí, u kterých je spouštěčem potíží žárlivost na sourozence. Pro tento lék je typická i výrazná sexualita a touha šokovat okolí.

Po podání léku Hyosciamus C30 v jednorázové dávce se na několik dní zhoršilo chování. Pak ale došlo k jeho výraznému zlepšení. Chlapec začal v noci spát sám. Přestala mu vadit tekoucí voda na hlavu a dokonce se začal ve vaně i potápět.


Po necelých dvou měsících se ovšem začalo chlapcovo chování opět pozvolna zhoršovat. V tento moment byl podán stejný lék ovšem ve vyšší potenci. Po jedné dávce se chlapcův stav opět zlepšil a nebylo potřeba již lék opakovat.