Úzkostné stavy

žena 30 let


Mladá žena v pokročilém stádiu těhotenství trpí na stavy náhlé úzkosti a paniky.
Vše začalo před 6 měsíci, kdy její manžel při jízdě do práce havaroval. Od té doby se její stav postupně zhoršuje. Má obrovský strach o manžela a jejich 5-letého syna. Říká: “ Pořád vidím samou katastrofu. Vše se ve mně sevře a jsem jak pominutá. Já se z toho zblázním. „

V noci se kolem 3hod najednou vzbudí a začne plakat. Myslí přitom na manžela, že kdyby se mu něco stalo, tak co by dělala sama s dětmi. Má silné stavy úzkosti s třesem těla a bušením srdce.

Během dne, i když je manžel doma, tak pořád nad vším přemýšlí a pláče. Stavy úzkosti přichází z ničeho nic a jak sama říká, začne panikařit.

Po léku Aconitum C30, který byl podán v rozdělené dávce, se po 3 dnech zlepšily úzkosti o 80%. Spánek je nyní klidnější a cítí jen malý strach. Po dalších 5 dnech již spí celou noc a cítí se ještě víc v pohodě než před 2 dny. Při kontrole po 3 měsících od podání léku se úzkosti neobjevily ani jednou.

V tomto případě sehrál hlavní roli šokující zážitek (zpráva, že manžel měl nehodu), který u této ženy odstartoval potíže v podobě úzkostných stavů.